cnc ploty brány branky svařování oceli cnc vypalování práškové lakování renovace a lakování disků kol svařování hliníku svařování nerezu tryskání ohýbání kovoobrábění

Práškové lakování
Pro podrobnější informace prosím navštivte specializovaný web : www.lakovnacheb.cz, děkujeme.Práškové lakování je jednou z nejkvalitnějších, nejmodernějších a také nejekologičtější variantou povrchové úpravy kovů. Lakovat lze ale v podstatě jakýkoliv jiný materiál, který vydrží teplotu výpalu pohybující se v rozmezí od 160-200 stupňů.

Pro nanášení barvy využíváme systém corona, kdy je vylétávající prášek nabit elektrickým nábojem několik tisíc voltů a takto nabitý prášek se snaží přichytit ke všemu uzeměnému což je principem nanášení těchto barev. Nepotřebujete tak žádné rozpouštědla, jediným ředidlem je zde stlačený vzduch.

To je také jedním z kvalitativních výhod těchto barev, protože jakékoliv tekuté ředidlo používané u barev je třeba odpařit a po takovémto odpaření vznikají v povrchu barev mikroskopické póry.
Těmi pak může opačně vnikat vlhkost a narušovat tak povrch a podkladový materiál.

Né tak u práškové barvy. Zde jde v podstatě o práškový plast, který se teplem pouze roztaví a posléze vytvrdne. Navíc takto vypálená barva, a tedy hlavně předmět, je po vychladnutí ihned k použití a to bez omezení.

Mezi asi největší nevýhodu těchto barev lze rozhodně zařadit né zcela hladký (rozlitý) povrch, protože roztavený prášek nikdy nedosáhne takového stupně tekutosti aby vytvořil zcela hladký povrch typický například pro automobilové karoserie.
To má ale i své výhody a to především ve faktu že nelze, a nebo opravdu výjimečně, docílit toho aby barva stékala což je klasický problém rozpouštědlových nátěrových hmot.


Varianty barev

Existuje obrovské množství těchto barev z kterého si nejde nevybrat. Počínaje klasickou RAL stupnicí, dále pak NCS, pantonne, BS. Další rozdělení barev je pak podle chemického složení a to epoxidovéepoxypolyesterové, polyesterové bez TGIC, polyuretanové, antikorozní.

Vzhled odstínu lze také měnit a to lesklý, pololesklý, polomatný a matný. Existují také různé povrchy a to hladké, jemné, hrubé a kladívkové.
Zajímavé jsou jistě také imitace různých kovů jako měď, mosaz, bronz, zlato či jiné kovy. Také barvy mramorové či specielní odstíny jako fluorescenční, barvy do vysokých teplot, antigrafiti nebo antické.


Pro lakování používám pouze značkové barvy světového lídra v oblasti práškových barev a to firmu Akzo Nobel a nově též Italské barvy Adapta.

Vyhovíme lakováním větších až velkých dílů ale i malých drobností a to jednorázově či dlouhodobou spoluprácí.
Vzorníky barev máme k nahlédnutí v dílně.

Lakované výrobky: (další najdete v záložce naše práce)
Zeptejte se


Jméno

Telefon

Email

Zpráva

Sečti 3 a 1

Kontakt


Provozovna:

Josef Vrabec

Na Hrázi 2

35002

Cheb

IČO: 87964066

Tel: +420 775 021 619