svařování oceli cnc vypalování práškové lakování renovace a lakování disků kol svařování hliníku svařování nerezu tryskání ohýbání kovoobrábění

Práškové lakováníPráškové lakování je jednou z nejkvalitnějších, nejmodernějších a také nejekologičtější variantou povrchové úpravy kovů. Lakovat lze ale v podstatě jakýkoliv jiný materiál, který vydrží teplotu výpalu pohybující se v rozmezí od 160-200 stupňů.

Pro nanášení barvy používám systém corona, kdy je vylétávající prášek nabit elektrickým nábojem několik tisíc voltů a takto nabitý prášek se snaží přichytit ke všemu uzeměnému a to jest onen princip nanášení barvy. Nepotřebujete tak žádné rozpouštědla, jediným ředidlem je zde stlačený vzduch.

To je také jedním z kvalitativních výhod těchto barev, protože jakékoliv tekuté ředidlo používané u barev je třeba odpařit a po takovémto odpaření vznikají v povrchu barev mikroskopické póry.
Těmi pak může opačně vnikat vlhkost a narušovat tak povrch a podkladový materiál.

Né tak u práškové barvy. Zde jde v podstatě o práškový plast, který se teplem pouze roztaví a posléze vytvrdne. Navíc takto vypálená barva, a tedy hlavně předmět, je po vychladnutí ihned k použití a to bez omezení.

Mezi asi největší nevýhodu těchto barev lze rozhodně zařadit né zcela hladký (rozlitý) povrch, protože roztavený prášek nikdy nedosáhne takového stupně tekutosti aby vytvořil zcela hladký povrch typický například pro automobilové karoserie.
To má ale i své výhody a to především ve faktu že nelze, a nebo opravdu výjimečně, docílit toho aby barva stékala což je klasický problém rozpouštědlových nátěrových hmot.


Varianty barev

Existuje obrovské množství těchto barev z kterého si nejde nevybrat. Počínaje klasickou RAL stupnicí, dále pak NCS, pantonne, BS. Další rozdělení barev je pak podle chemického složení a to epoxidovéepoxypolyesterové, polyesterové bez TGIC, polyuretanové, antikorozní.

Vzhled odstínu lze také měnit a to lesklý, pololesklý, polomatný a matný. Existují také různé povrchy a to hladké, jemné, hrubé a kladívkové.
Zajímavé jsou jistě také imitace různých kovů jako měď, mosaz nebo hliník, či barvy mramorové či specielní odstíny jako fluorescenční či barvy do vysokých teplot.


Pro lakování používám pouze značkové barvy světového lídra v oblasti práškových barev a to firmu Akzo Nobel.


Řadu těchto barev mám k nahlédnutí v mé dílně.


Orientační ceny za lakování:

Sada kol 4ks od 1000kč dle zvolené barvyLakované výrobky:
Zeptejte se


Jméno

Telefon

Email

Zpráva

Sečti 2 a 4

Kontakt


Josef Vrabec

Dělnická 34

35002

Cheb

IČO: 87964066

Tel: +420 775 021 619